Anka
http://anka.anatolianrock.com
grup ANKA
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
grup ANKA, temelini 2004 yılı sonlarında attığımız,2005 yılı baharında ise asıl şeklini almış olan,Türkçe rock tarzında müzik yapan genç bir grup...

Grup ANKA Alper YAZICI, Serkan KOYUNCU ve Hakkı ÖZKÖK'ün oluşum planı içerisine Burak BAYSUN'un da katılımıyla hayat buldu. Müzikal süreç içerisinde ANKA'ya çeşitli müzisyen dostlar da kısa dönemli olarak katkıda bulundular.

Grup süreç içerisinde çeşitli bar programları ve konser aktivitelerinde yer aldı.

Haziran 2006'da grubumuzun solisti ve kurucularından da olan Alper YAZICI kendi adımıza ayrılıktan dolayı üzüldüğümüz ancak,onun adına en az onun kadar sevinip gurur duyduğumuz bir şekilde, Anadolurock müziğin günümüzdeki en iyi temsilcilerinden YIRTIK UÇURTMA'nın solistliğine geçti.

2007 yılının sonbaharından itibaren grubumuzun kadrosuna ANKA üyesi olmuş oldukları için çok mutlu olduğumuz iki taze kan katıldı. Elektro gitarda Alper Akın ve davulda Remzi Tatlıcıoğlu.

Artık fahri solistimiz ve üyemiz ama tabii ki daimi dostumuz olan Alper Yazıcı'nın da katkılarıyla grup ANKA bas gitarda Serkan Koyuncu, ritm gitarda Hakkı Özkök, elektro gitarda Alper Akın ve davulda Remzi Tatlıcıoğlu ile serüvene devam ediyor.

"Kanatlarımıza tutunup uçmaya hazır mısınız?..."